Dziel się Uśmiechem

Wpisany przez Administrator

W ramach edukacji prozdrowotnej klasa 5B realizuje projekt Dziel się Uśmiechem, który powstał między innymi przy współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Kluczem do budowy prawidłowych postaw w przyszłości jest edukacja uczniów prowadzona od najmłodszych lat.

Jednym z zadań w projekcie była wizyta w gabinecie dentystycznym. Dzięki uprzejmości Pani doktor nasi uczniowie zapoznali się z pracą lekarza stomatologa i ortodonty. Piątoklasiści potrafią wymienić korzyści płynące z regularnych wizyt u dentysty, wiedzą jak dbać o zęby.  Dzieci znają również zagrożenia wynikające z nieprawidłowej higieny jamy ustnej oraz nieodpowiedniej diety.

 

 

Wieczór Naukowców

Wpisany przez Administrator

  28 lutego 2020 r. odbyła się w naszej szkole druga edycja Wieczoru Naukowców. Jest to impreza przygotowana przez nauczycieli Zespołu Matematyczno -Przyrodniczego dedykowana starszym uczniom , przede wszystkim z klas siódmych i ósmych. Podczas Wieczoru mają oni okazję spotkania się z ludźmi świata nauki, zaspokojenia swojej ciekawości poznawczej, konfrontowania wiedzy z praktyką, a także uczestniczenia w niesamowitych chemicznych i fizycznych eksperymentach.

W tym roku zainteresowani uczniowie z klas 6 - 8 mogli wziąć udział w warsztatach, wykładach, prezentacjach prowadzonych przez pracowników naukowych lub studentów z zaprzyjaźnionych krakowskich uczelni. W ośmiu salach czekali na nich fachowcy i atrakcje z różnych dziedzin; matematyki, fizyki, astronomii, chemii, automatyki, ochrony środowiska czy sztuki wiązania węzłów. Zajęcia były tak samo intrygujące, jak ich tytuły: "Fizyka z pudełka", "Człowiek w oceanie z powietrza", "Chemia wokół nas", "Czym oddychamy?", "Warsztaty supeł interesujące", "Astronomia - wiedza starożytnych", "Warsztat matematyczny", "Robot przemysłowy".

Idea Wieczoru Naukowców to nauka przez zabawę, jego celem jest zachęcenie dzieci do poznawania nauk ścisłych. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja przyniosła uczniom radość działania, poznawania, odkrywania oraz poszukiwania ciekawych i niestandardowych rozwiązań różnych problemów.

Zespół Matematyczno -Przyrodniczy

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć  

   

Dzień otwarty

Wpisany przez Administrator

Dzień otwarty

 

   

Podziękowania

Wpisany przez Administrator

Podziękowania
Wychowawcy świetlicy wraz z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy składają serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc, życzliwość i wsparcie akcji "wielka zbiórka klocków lego". Okazane nam wsparcie i zaangażowanie przyczyniło się do zebrania bardzo dużej ilości klocków lego pozwalających na tworzenie nowych i kreatywnych konstrukcji, budowli, a przede wszystkim świetnej zabawy. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów: Pani Bisaga i Pani Legutko oraz uczniom z klasy 8b Michał Czesak i Garbacka Amelia kl. 6d. Dziękujemy
 
   

WYJŚCIE DO MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ MANGGHA DLA UCZNIÓW KLAS 8

Wpisany przez Administrator

WYJŚCIE DO MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ MANGGHA DLA UCZNIÓW KLAS 8

W dniu 27 lutego 2020 r. odbędzie się wyjście do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, dla chętnych lub zainteresowanych kulturą Japonii uczniów klas 8. W programie planowane jest zwiedzanie czasowej wystawy mieczy z kolekcji Muzeum Miecza Japońskiego Bizen Osafune. Koszt zwiedzania ok. 10 zł, uzależniony od ilości uczestników.

Wyjście ze szkoły przewidziane jest W CZWARTEK O GODZ. 14.25, A POWRÓT OK. 16.30 pod szkołę.

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA, CHĘTNI MUSZĄ ZGŁOSIĆ  SIĘ WE WTOREK PO ZGODĘ RODZICÓW NA UDZIAŁ W WYCIECZCE, A NAJPÓŹNIEJ W ŚRODĘ DO 5 LEKCJI DOSTARCZYĆ ZGODĘ DO NAUCZYCIELA GEOGRAFII.

 

   

WYJŚCIE DO INSTYTUTU METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ W KRAKOWIE DLA UCZNIÓW KLAS 7

Wpisany przez Administrator

WYJŚCIE DO INSTYTUTU METEOROLOGII I GOSPODARKI WODNEJ W KRAKOWIE DLA UCZNIÓW KLAS 7

W dniu 4 marca 2020 r. odbędzie się wyjście do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, dla chętnych lub zainteresowanych meteorologią i klimatologią uczniów klas 7. W programie planowane jest zwiedzanie biura prognoz meteorologicznych, gdzie przygotowuje się prognozy pogody dla całej Polski południowej. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję również zapoznać się z pracą synoptyków i hydrologów IMGW.

Wyjście ze szkoły przewidziane jest 4 marca ( ŚRODA) O GODZ. 14.25, A POWRÓT ok. 17.30 pod stadion Cracovii.

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA, CHĘTNI MUSZĄ ZGŁOSIĆ  SIĘ KOŃCA TEGO TYGODNIA PO ZGODĘ RODZICÓW NA UDZIAŁ W WYCIECZCE, A NAJPÓŹNIEJ W PONIEDZIAŁEK DOSTARCZYĆ ZGODĘ DO NAUCZYCIELA GEOGRAFII.

 

   

WYJŚCIE DO OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS 6

Wpisany przez Administrator

WYJŚCIE DO OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS 6

W dniu 6 marca 2020 r. w ramach odbędzie się wyjście do Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dla chętnych lub zainteresowanych astronomią uczniów klas 6. W programie planowane jest zwiedzanie stałej wystawy meteorytów, obserwatorium, a przy odpowiedniej pogodzie również obserwacje 35 centymetrowym teleskopem Maksutowa. Przewidziany jest także wykład o tematyce astronomicznej.

Wyjście ze szkoły przewidziane jest W PIĄTEK 6 MARCA O GODZ. 17.30, A POWRÓT OK. 22.00 pod stadion Cracovii.

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA, CHĘTNI MUSZĄ ZGŁOSIĆ SIĘ WE WTOREK PO ZGODĘ RODZICÓW NA UDZIAŁ W WYCIECZCE, A NAJPÓŹNIEJ DO KOŃCA TEGO TYGODNIA NALEŻY DOSTARCZYĆ ZGODĘ DO NAUCZYCIELA GEOGRAFII.

   

TYDZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Wpisany przez Administrator

TYDZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Ostatnie dni w naszej szkole minęły pod znakiem języka niemieckiego. Uczniowie klas V-VIII brali udział w wielu konkursach, warsztatach i quizach, które przybliżały im język niemiecki w ciekawy i zabawny sposób. W trakcie dwugodzinnego spotkania każda grupa mogła zmierzyć się z aplikacjami interaktywnymi (quizizz, kahoot),  rozwiązując zadania językowe. Kolejnym punktem programu było obejrzenie teledysków, filmów prezentujących tematykę szkoły, których autorami byli sami uczniowie. Każda z klas zmierzyła się także z kartami dobble, brała udział w quizie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, układała puzzle tematyczne oraz ciekawe wyrazy niemieckie, a także odgadywała nazwy produktów spożywczych. Niektórzy uczniowie wzięli również udział w warsztatach kulinarnych. Spotkanie minęło w sympatycznej atmosferze, którą zapewnili sami uczniowie, przygotowując przysmaki kuchni niemieckiej i austriackiej. Na deser uczyliśmy się śpiewać piosenki o sympatycznym krokodylu o imieniu Schnappi.  


link do galerii zdjęć

 
 
 
 
 
   

Szkolny konkurs

Wpisany przez Administrator

Z wielką radością przedstawiamy wyniki Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, aby wśród wszystkich wspaniałych wykonawców wyłonić zwycięzców. Ale pod długich obradach i podsumowaniu punktacji prezentujemy wyniki:

W kategorii klas: IV - VIII:
1. miejsce - 5b
2. miejsce - 6b
3. miejsce - 8a

W kategorii klas: I - III:
1. miejsce - Gwiazdeczki z 1c
1. mijsce - Aniołki z 3c
2. miejsce - 1b
3. miejsce - 3a

W kategorii Soliści IV-VIII:
1. miejsce - Urszula Martos- Sanchez
1. miejsce - Oliwia Urbańska
2. miejsce - Anna Kania
3. miejsce - Karol Martos-Sanchez

W kategorii Soliści I - III:
1. miejsce - Zofia Pawełkowska
2. miejsce - Magdalena Wędzicha
2. miejsce - Mateusz Pabian
2. miejsce - Ida Mostek
3. miejsce - Magdalena Grzybacz

W kategorii Zespoły IV-VIII:
1. miejsce - Magdalena i Natalia Wędzicha
2. miejsce - Angels of Light
3. miejsce - Wesołe gwiazdeczki- Hanna Kwinta, Natalia Krehlik

W kategorii Zespoły I-III
1. miejsce - Śnieżynki - Julia Oleksyk, Julia Zagrodzka
2. miejsce - Słoneczka
3. miejsce - Trzy gwiazdy
3. miejsce - Kolędniczki - Antonina Olkowska-Dyba, Maria Miernik, Maria Szarska - Garbacik

Zapraszamy do zapoznania się z galeria zdjęć 

   

Biblioteka

Wpisany przez Administrator

   

Międzynarodowy konkurs historyczny

Wpisany przez Administrator

Z dużą przyjemnością informujemy, że uczeń  naszej  szkoły Patryk Filipek, z klasy II b, zajął 1 miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Historycznym "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości" w kategorii Szkoły Podstawowe kl. 0-3 - Praca plastyczna. Wręczenie nagród odbędzie się w czasie uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

                                                                                                                                                                                                                                                            Gratulujemy.

   

Podsumowanie konkursu: Romuald Traugutt - patron naszej szkoły

Wpisany przez Administrator

Podsumowanie konkursu:

Romuald Traugutt- patron naszej szkoły

Zobacz 

   

walentynki

Wpisany przez Administrator

   

bal karnawałowy

Wpisany przez Administrator

   

GALA PODSUMOWUJĄCA KONKURS

Wpisany przez Administrator

"Przeszłość nie jest krainą, którą tak łatwo opuścić. Literackie wspomnienia z historii mojej rodziny" 
20.01.2020 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji konkursu historyczno - literackiego, który nasza szkoła organizowała razem ze Szkołą Podstawową w Łomnicy Zdroju. Patronatem nasze przedsięwzięcie objęli Małopolskie Kuratorium Oświaty, Rada Dzielnicy I Stare Miasto, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju, portal internetowy granice.pl oraz Spółdzielnia Pracy Piwniczanka. W tym roku napłynęły 153 pracę, spośród których jury wybrało laureatów i wyróżnionych. W programie gali znalazły się: wykład dr. Remigiusza Gogosza o grach i sportach wikingów, świąteczny występ uczniów i ich opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Głębokiem oraz uroczyste wręczenie nagród. Było to wyjątkowe spotkanie z laureatami i wyróżnionymi. 
 
 
   

WYNIKI V EDYCJI KONKURSU

Wpisany przez Administrator


WYNIKI V EDYCJI KONKURSU

PRZESZŁOŚĆ NIE JEST KRAINĄ, KTÓRĄ TAK ŁATWO OPUŚCIĆ. LITERACKIE WSPOMNIENIA Z HISTORII MOJEJ RODZINY

W imieniu organizatorów V edycji konkursu historyczno - literackiego "Przeszłość nie jest krainą, którą tak łatwo opuścić. Literackie wspomnienia z historii mojej rodziny" pragnę bardzo serdecznie podziękować za zainteresowanie naszym konkursem oraz opiekę nad przygotowaniem prac. W tym roku dotarły do nas 153 opowiadania/reportaże, więc decyzja przed komisją konkursową nie była łatwa. Państwa uczniowie zmierzyli się z zadaniem bardzo trudnym, by ocalić od zapomnienia wspomnienia, o których trudno będzie przeczytać na kartach podręczników szkolnych. Stali się młodymi historykami, którzy przyglądając się historiom swoich rodzin, lepiej poznali dzieje swojego narodu. Ufamy, że ta ciężka praca będzie cały czas procentować w przyszłości. Nie sposób w tych kilku słowach podziękować za zaangażowanie i niestrudzoną pomoc w pielęgnowaniu rodzinnych tradycji i krzewieniu pięknego języka polskiego. 

Zobacz 

   

Strona 6 z 31