Klub szkół UNICEF

KLUB SZKÓŁ UNICEF

Szanowni Rodzice,

w tym roku szkolnym zdecydowaliśmy, by UNICEF był częścią naszej pracy dydaktycznej w świetlicy. Wierzymy głęboko, że dzięki naszemu i Państwa zaangażowaniu idee pomocy humanitarnej trwale zagoszczą w programie zajęć świetlicowych i staną się bliskie młodemu pokoleniu.

Będziemy pracować według zaproponowanego przez Unicef Polska harmonogramu prac Klubu Szkół UNICEF, który jest oparty na specjalnie przygotowanym kalendarzu (kalendarz znajduje się na stronie internetowej oraz na tablicy ściennej w świetlicy).

Zachęcamy Państwa Milusińskich do udziału w projekcie edukacyjno- pomocowym dotyczącym edukacji na świecie.

Tej jesieni chcemy skoncentrować się na problemie ograniczonego dostępu do edukacji dla dzieci na świecie, na przykładzie jednego z krajów Afryki Zachodniej.

Więcej informacji na temat projektu udziela p. Klaudia Świdergał. Szczegóły projektu niebawem!

Więcej o Klubie Szkół Unicef (źródło)

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Każdego roku harmonogram prac ulega zmianie - raz zapraszamy Państwa do uczczenia ważnych dni międzynarodowych, innym razem proponujemy organizację w szkole specjalnych wydarzeń. Zawsze jednak przyświeca nam ten sam cel - budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej.