Zadania z matematyki

Rok szkolny 2020/2021

Tak pracujemy na zajęciach

Miło nam poinformować, że do finału konkursu zadań tekstowych dla klas czwartych zakwalifikowały się następujące osoby:

Francesca Mc Inerney  4b

Bartek Rogulski  4a

Paweł Michalik  4a

Jan Paradowski  4b

Emilia Wolska  4b

Piotr Skwarnicki  4b

Gratulujemy!

Zespół Matematyków

Piotr Radliński jest laureatem małopolskiego konkursu matematycznego Krakowska Matematyka 2019/20.

X Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Czas kwarantanny nie został zmarnowany!

Uczniowie klas piątych SP4, bazując na swoich zainteresowaniach i mocnych stronach, przy odrobinie motywacji ze strony nauczyciela, podjęli się opracowania własnego zbiorku zadań matematycznych, rozwijając przy okazji wybrane kompetencje, w tym samodzielnego uczenia się i twórczego myślenia. W pierwszym etapie uczniowie zajęli się ułożeniem zadań z działu: ułamki dziesiętne. Mądre gospodarowanie swoim czasem pozwoliło im na osiągnięcie wytyczonego celu w postaci ponad 100 zadań tekstowych, składających się na pierwszy rozdział planowanego zbiorku, który został zamieszczony poniżej. Prosimy o wyrozumiałość przy wyrażaniu opinii nt. tego zbiorku, ponieważ to pierwszy zbiór zadań wykonany samodzielnie przez piątoklasistów.

WYNIKI SZKOLNEGO  KONKURSU

ZADAŃ TEKSTOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS IV

I miejsce  HANNA KWINTA klasa 4B

II miejsce  NATALIA KREHLIK klasa 4B

Innych miejsc nie przyznano

GRATULUJEMY!!!!

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH

DO FINAŁU KONKURSU

KRAKOWSKA MATEMATYKA

Hanna Kwinta kl. 4B

Natalia Krehlik kl. 4B

Bartłomiej Suwała kl. 4B

Weronika Szczesny kl. 4A

Piotr Radliński kl. 5A

GRATULUJEMY!!!

Przewidywane MATEMATYCZNE KONKURSY ZEWNĘTRZNE DLA KLAS IV - VIII
ORGANIZOWANE W NASZEJ SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Matematyka- metoda projektów

ZADANIA DLA KLASY 7- ZESTAW STYCZNIOWY

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego - ALFIK (zobacz).

***
Wyniki szkolnego konkursu zadań tekstowych dla klas czwartych (zobacz).

***
Małopolski Konkurs Matematyczny - etap wojewódzki (zobacz).

***
Krakowska Matematyka - lista uczniów zakwalifikowanych do etapu międzyszkolnego w roku szkolny 2018/2019 (zobacz).

***
Matematyczne Konkursy Zewnętrzne w roku szkolnym 2018/2019 (zobacz).

***
Tak pracowaliśmy w klasach czwartych na matematyce w pierwszym semestrze 2018/2019. Uczniowie samodzielnie robili lapbooki z tabliczki mnożenia i książeczki z symetrią w przyrodzie. Graliśmy na lekcjach we własnoręcznie zrobione gry dydaktyczne z obliczeniami czasowymi i kalendarzowymi (zobacz).

***
Lista uczniów klas czwartych zakwalifikowanych do drugiego etapu szkolnego konkursu zadań tekstowych (tutaj).